Committees

General Co-Chairs
JJ Chong – Newcastle University in Singapore
Truong Quang Dinh – University of Warwick, United Kingdom
Technical Program Co-Chairs
Yang Shi
Valentin Ivanov
Azim Eskandarian
Publicity Co-Chairs
Kenta Seki
Kheng Lim Goh
Okyay Kaynak
Honourable Co-Chairs
Nobuyuki Iwatsuki 
Soon Young Yang
Matt Bentley
Special Session Co-Chairs
Kyoung Kwan Ahn,
Kiyoshi Ohishi
Publication Co-Chairs
Truong Quang Dinh
JJ Chong
Makoto Iwasaki
International Steering Committee

Australia: Gursel Alici, John Billingsley, Saeid Nahavandi, Bijan Shirinzadeh.
Canada: Greg Baiden, Yassiah Bissiri.
China: Zengqi Sun, Guozheng Yan, Zhaoyao Shi, Xudong Kang, Dazhi Wang.
Germany: Eberhard Manske, Gerd Jäger, Bodo Heinmann, Sergej Fatikow, Heinz Woem, Utz von Wagner.
Greece: Kalogiannakis Michail.
Hungary: Somlo Janos, Imre J. Rudas.
Italy: Adolfo Senatore, Giuseppe Quaglia.
Japan: Nobuyuki Iwatsuki, Mamoru Mitsuishi, Naoki Asakawa, Tadahiko Shinshi.
Korea: Kyoung Kwan Ahn, Soon Young Yang, Byung Ryong Lee, Young Jin Yum, Jung Ho Park, Dongwon Yun.
Malaysia: Shamsudin Hj, Mohd Amin.
Mexico: Jesús Manuel Dorador-González, José E.V. Soto, Eduardo C. Castaneda.
Philippines: Feliciano H. Japitana, Elmer P. Dadios.
Singapore: Loke-Chong Lee, Ser-Yong Lim, Danwei Wang, Marcelo H. Ang. Jr.
Taiwan: Yung-Tien Liu, Ming-Shyan Huang.
Thailand: M. Parnichkun, Nitin Afzulpurker.
Turkey: Okyay Kaynak, Dante J. Dorantes-Gonzalez.
UK: Truong Quang Dinh, Robert Parkin, Mike Jackson.
USA: Jay Lee, Oussama Khatib, Kazuo Yamazaki, Chia-Hsiang Menq.
Vietnam: Quoc Thanh Truong, Pham Huy Anh Ho, Khoa Son Nguyen, Si Thai Dau.

International Advisory Board

Kazuaki Ito, Barys Shyrokau, Kenji Natori, Peter Xu, Seiichiro Katsura, Stewart Birrell, Adriano Fagiolini, Davide Brugali, Adolfo Senatore, Hujun Yin, Anh-Tu Nguyen, Chun-lien Su, Marco Liserre, Josep M. Guerrero, Somnath Sengupta, Biao Huang, Michael Ruderman

 

Local Organizing Committee

Co-chairs: JJ Chong, Truong Q. Dinh
Members: Eddie Ng, Michael Lau, Zi Jie Choong, Eugene Wong, Steven Tay, Kheng-Lim Goh, Cheng Siong Chin, Jianfang Xiao, Sze Sing Lee, Khalid Abidi, Anurag Sharma, Chin Seong Lim, Aghil Jafari